SKYSCAN 2214 MIKRO CT

2214 (AS)
2214 System Dimensions
SKYSCAN 2214 finger on touchscreen
SKYSCAN 2214

Teknik Detaylar

Yeni MULTISCALE 3D X-ray nano mikroskop. SkyScan 2214, tek bir cihazda en geniş nesne boyutları ve mekansal çözünürlük aralığını kapsamaktadır. Sistem, Elmas pencere ve <0.5 mikron nokta boyutuna sahip “açık tip” [Vakumlanabilen] X-Ray kaynağı içerir. Bir ila dört adet X-Ray detektörü ile donatılabilir: büyük nesneler için düz panel, geniş görüş alanına sahip 11Mp soğutmalı CCD, orta görüş alanına sahip 11Mp soğutmalı CCD, en yüksek mekansal çözünürlük için 8Mp soğutmalı CCD. Otomatik olarak değişken alma geometrisi ve faz kontrastı artırımı, nispeten kısa tarama süresinde mümkün olan en iyi kalitenin elde edilmesini sağlar.

SkyScan 2214, 3D görüntüleme ve jeolojik malzemelerin petrol ve gaz arama, kompozit malzemeler, Lityum pilleri, yakıt hücreleri, elektronik tertibatlar, vb. Için tam olarak modellenmesi amacıyla eşsiz olanaklar sunar. Cihaz, 300 mm büyüklüğünde nesneleri kabul eder ve alt mikron çözünürlüğü sağlar. küçük ve orta boy örnekler. Sistem, GPU hızlandırmalı ve dünyanın en hızlı hiyerarşik yeniden yapılandırması (InstaRecon®) ile birlikte verilmektedir. Dairesel ve sarmal (spiral) tarama yörüngeleri kullanarak tarayabilir. Sarmal taramalardan elde edilen veriler, metroloji ölçümleri için yüksek doğrulukta bilgi sağlayan patentli (lisanslı) tam rekonstrüksiyon algoritması ile yeniden oluşturulmuştur.

Hızlı volumetrik yeniden yapılandırma, 2D / 3D niceliksel analiz için yazılım ve gerçekçi 3D görselleştirme için Bruker-microCT yazılımının eksiksiz bir yelpazesi sunulmaktadır. Sunulan yazılım ayrıca, yeniden oluşturulmuş nesnenin mikroyapısı etrafında ve içinde sanal uçuş olanağı sunan gerçekçi filmlerin oluşturulmasını ve kolayca oluşturulmasını içerir. İmar sonuçları iPad, iPhone veya Android cihazlarına gönderilebilir. Mobil platformlar için özel yazılım, dokunmatik ekran hareket kontrolleriyle hacim oluşturma ve nesnelerin sanal kesimini gerçekleştirir.

ÖZELLİKLER

X-ray source open (pumped) type with diamond window 20-160kV, 13W max.
X-ray detector(s) 6Mp flat-panel + 11Mp large format CCD + 11Mp mid format CCD + 8Mp hi-res CCD
Image formats up to 8000x8000x2300 pixels after a single scan
Spatial resolution 60nm smallest pixel size, <500nm low-contrast resolution (10%MTF)
Positioning accuracy <50nm for rotation, anti-vibration granite platform with pneumatic levelling
Maximum object size 300mm in diameter (140mm scanning size), 400mm in length, maximum object weight is 25kg
Radiation safety <1 µSv/h at any place of the instrument surface

Ürün ile ilgili broşür, poster ve PDF dosyalarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.