SKYSCAN 1278 MIKRO CT

Teknik Detaylar

SKYSCAN 1278: DÜŞÜK DOZ – YÜKSEK RESOLÜSYONLU IN-VIVO MICRO-CT

AÇIKLAMA

  • Tüm vücut hayvan taraması 7.2 saniye sürer ve tipik dozu 6mGy’den azdır
  • Kontrast ajanı kullanmadan yapıaln taramalarda dahi, fare kalp ve akciğer aktivitelerinin dinamiklerini çözen hızlı ve çok hassas düz panel dedektör
  • Spatial Beam keskinleştirici uygulanan dozu 2-5 kat düşürür, yeniden yapılandırılmış görüntü kalitesini düşük dozdan etkilenmez.
  • Solunum sensörü, EKG, sıcaklık dengelemesi ve vücut hareketi algılaması ile entegre fizyolojik izleme
  • GLP (İyi Laboratuvar Uygulaması) uyumlu yazılım ile beraber

Yeni İn vivo görüntüleme cihazımız  SkyScan 1278 mikro-CT sistemi, hastalık ve rejeneratif tıbba fizyolojik tepki veren gibi,  heyecan verici alanlarda çalışan bilim insanlarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Birçok araştırmacı hayvan çalışmalarında kullanılan radyasyon seviyelerini azaltmaya çalışmaktadır. Daha düşük seviyeler, ilgili komplikasyon riskini azaltır, ancak bu avantajı sunan herhangi bir sistem üretilen görüntülerin kalitesinden ödün vermemelidir. SkyScan 1278’in gelişimi olarak, yüksek kalitede görüntü çıkışı korunurken absorbe edilen dozu beş katına kadar düşüren yeni bir mikro- Spatial Bam keskinleştirici ile üretildi..

SkyScan 1278, kontrast maddesi kullanmadan fare kalbi ve akciğer aktiviteleri görüntüsü verebilen oldukça hassas bir düz panel dedektörüne sahiptir. Bu tür görüntüler, kullanıcının hayvan stresini ve araştırmanın maliyetini düşürürken kullanıcının kardiyak ve solunum fonksiyonlarını keşfetmesini ve yeni bilgiler elde edilmesini sağlar. Tam gövde hayvan taraması 8 saniye veya daha az sürebilir, böylece toplam çalışma süreleri azaltılır ve veri toplama hızını arttırır. Sistem, çalışma akışına yardımcı olmak için yerleşik birçok yenilikçi özelliğe sahiptir. Sonuçlar, cihazla birlikte verilen  yazılımı kullanarak hacim oluşturma ve manipülasyonlar yapılabilir, iPad, iPhone ve Android cihazları da dahil olmak üzere mobil cihazlara doğrudan gönderilebilir.

Sıçanlar ve fareler için karbon fiber veya polistiren köpükten yapılmış hayvan yatakları mevcuttur. Entegre bir fizyolojik izleme alt sistemi, senkronize edinme ile kanıtlanmış torakal görüntü iyileştirme için solunum ve kalp atışı izlenmesine imkan sağlar. (physiological monitoring subsystem )

FARE VE SIÇAN TAŞIMA KASETLERİ

SkyScan 1278 sistemi, multimodal çalışmalar için MRI, mikro-PET, mikro-SPECT, biyo-lüminesans, biyofloresan vb. Gibi tüm Bruker in vivo görüntüleme araçlarında kullanılabilen değiştirilebilir hayvan kasetleri ile birlikte verilir. Aynı hayvan üzerindeki işlevsel ve morfolojik bilgilerin eş zamanlı taranması ve kaydedilmesine imkan sağlar.

Hayvan Kasetler, anestezi gazı için yüz maskesi ve tüpleri ile birlikte EKG elektrotları ve sıcaklık sensörü konektörleri ile donatılmıştır. Tüm tüpler ve kontaklar, küçük bir kaydırıcının basit bir dönüşüyle hayvan nakil sistemine tutturulabilir veya sökülebilen tek bir konektöre birleştirilebilir. Anestezi gazı sızıntısını önlemek için ilgili bağlantıların, hayvan kasetinin hayvan nakil sistemine bağlantısı kesilirse kapalı konumda kalacak valfleri bulunur.

DOKUNMATİK EKRAN

SkyScan1278 sisteminin kullanıcı arayüzü basit ve kullanıcı dosturdur. Cihaz bilgisayar ekranından ve eldivenli parmaklarla dahi çalıştırılabilen , cihaz gövdesinde duyarlı dokunmatik ekranla kontrol edilir.  Dokunmatik ekran, tarama protokolünün seçimini, hayvan yatak pozisyonunu ayarlamayı ve görüntüleme ve taramayı kontrol etmeyi sağlar. Dokunmatik ekrandan birden fazla tarama başlatıldığında, yazılım verilen komutları  otomatik olarak art arda girilmiş isimleri ve veri seti dosya öneklerini, ayrı alt klasörler halinde kaydeder

ÖZELLİKLER

X-ray source 20…65kV, 50W, 50µm spot size, 4-position filter changer
X-ray detector flat panel CMOS sensor, 1944×1536 pixels, 14bit
Scanning diameter 80mm in diameter; 200mm in length (80mm in length in one single scan)
Nominal Resolution <52µm at any location in the scanned volume
Reconstruction volume up to 1536x1536x1566 pixels
Reconstruction time mouse size (40mm diam., 80mm length) 13s for 100µm pixels, 45s for 50µm;
rat size (80mm diam., 80mm length) 24s for 100µm pixels, 3m50s for 50µm
Radiation safety <1 µSv/h at 10cm from the instrument surface

Ürün ile ilgili broşür, poster ve PDF dosyalarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

dokunmatik_ekran
1278_03 SPINE MICROSTRUCTURE
1278_04 FAT DISTRIBUTION ANALYSIS
1278_05 new lung
1278_05 SCANNING OF MOUSE LUNGS
1278_06 new HEART BEAT

Cardiac video için tıklayınız. 1

Cardiac video için tıklayınız. 2

Video