Skyscan 1275 MIKRO CT

1275 and screen transparent backgrounf
1275 solo trans
1275 system with Sample changer
olculer

Teknik Detaylar

SKYSCAN 1275: FAST, AUTOMATED, DESK-TOP MICRO-CT

son derece otomatikleştirilmiş mikro-CT sistemi, tarama, yeniden yapılandırma ve hacim oluşturma da dahil olmak üzere önceden seçilmiş bir dizi işlemleri tek bir düğm eye basarak yapılmasına imkan veriri.

20-100kV arasında değişebilen geniş bir X-ışını enerjisi yelpazasi,  küçük spot boyutu ve çoklu filtre seçenekleriyle, herhangi bir uygulama için en uygun tarama koşullarının seçilmesini sağlar.

Skyscan 1275, 96 mm çapa ve 120 mm uzunluğa kadar numune ebatları için kullanılabilir, endüstriyel büyük parçalar da dahil olmak üzere geniş örnekler için kullanılabilir.

Görüntüde bozulma içermeyen düz panel teknolojisi, aktif piksel 3Mp dedektör, uzun ömür sağlamak ve mümkün olan en yüksek yeniden yapılandırma kalitesi ve doğruluğu sağlamak için bir fiber optik plaka desteğiyle görüntü iletimi.

Tarama, geleneksel dairesel y veya sarmal (spiral) tarama teknolojileri kullanılarak yapılabilir.

GPU üzerinde çalışan 3D rekonstrüksiyon, geleneksel CPU tabanlı rekonstrüksiyondan 5-10 kat dah hızla tüm görüntü formatlarını destekler. Yeniden yapılandırma hem dairesel hem de helikal tarama modlarını desteklemektedir.

16-konumlu otomatik numune değiştirici (isteğe bağlı), farklı ebatlarda numunelerin karışımını yükleyebilir.Micro-CT,  bir numunenin boyut ve şekline göre büyütmeyi otomatik olarak seçebilir. Taranan numuneleri, devam eden bir taramayı duraklatmadan istediğiniz zaman değiştirilebilisiniz.

yazılım paketimiz, cep telefonlarında büyük format tarama sonuçlarının, verilerin dışa aktarılmasının ve hacim oluşturulumunun yüzey / hacim oluşturma yoluyla 2D / 3D görüntü analizi ve gerçekçi 3D görselleştirme programları içerir.

Mikro konumlandırma ve malzeme testi için isteğe bağlı aparatlar, numunenin sıkıştırma, gerilim, ısıtma veya soğutma altında taranmasına izin verir.

Kontrol yazılımı ve tüm uygulama programları Microsoft Windows 10’da çalışır.

Tüm taramalardan sonar, yazılım e.posta adresinize gerekli bilgileri gönderir.

SkyScan 1275, X-ışını kaynakları ve etkili düz panel dedektör teknolojisindeki yeni ilerlemeleri kullanarak hızlı tarama işleriniz için özel olarak tasarlanmıştır. Görüntü kalitesinden ödün vermeksizin tarama süresinin birkaç dakikaya indirilme olasılığını sağlar. Hızlı yeniden yapılandırmada güncel gelişmiş grafik kartlarındaki CUDA ile hızlanarak performans ve hız açısından ek bir sürat sağlar. Hacimsel render ile sonuçların hızlı doğrulukta görüntülenmesi, dahili nesnenin mikroyapısını, nesnelerin etrafında ve içerisindeki kesitler  veya sanal 3d ile tüm dahili ayrıntıları ortaya çıkarmak için güçlü bir şekilde görüntülemesine imkan sağlar.
Yüksek kaliteli sonuçlarla hızlı tarama, bilimsel araştırma ve kalite kontrolü veya üretim süreci izleme gibi endüstriyel uygulamalar için çok önemlidir. SkyScan 1275, yüksek düzeyde bir otomasyon düzeyi sağlar. Sistemin önündeki bir düğmeye basitçe basmak, bir sonraki taramanın taranması sırasında yeniden yapılandırma ve hacim oluşturma işlemini izleyen hızlı bir taramanın otomatik dizisini başlatır.

SkyScan 1275 opsiyonel otomatik numune değiştirici, çapı 50 mm’ye kadar olan 16 numuneyi veya çapı 96 mm’ye kadar 8 numuneyi veya büyük ve küçük numunelerin herhangi bir karışımını kabul edebilir. Numunelerin maksimum uzunluğu 80 mm’dir. Değiştirici, tarayıcının üstünde, ekranlanmış alanın dışında bulunur. Taranan tüm örnekler, devam eden bir tarama sırasına müdahale etmeden herhangi bir zamanda kaldırılabilir veya değiştirilebilir.
Her numune için tarama protokolü ayrı ayrı ayarlanabilir. Tarama protokollerinin üç olası seçimi vardır: manuel seçim, otomatik seçim ve önceki örnekteki tarama parametrelerinin tekrarlanması. Tarama protokolünün otomatik olarak seçilmesi durumunda, kontrol yazılımı öncelikle çoklu açısal pozisyonlarda en düşük büyütmede X-ışını görüntüsünü kullanarak bir numunenin boyutunu ölçer. Ardından, numuneyi tamamen görüş alanının içinde tutmak için optimum büyütmeyi ayarlar. Otomatik ayar operatör tarafından üzerine yazılabilir.

Her numune için tarama protokolü ayrı ayrı ayarlanabilir. Tarama protokollerinin üç ayrı şekilde girilebilir. manuel seçim, otomatik seçim ve önceki örnekteki tarama parametrelerinin tekrarlanması. Tarama protokolünün otomatik olarak seçilmesi durumunda, kontrol yazılımı öncelikle çoklu açısal pozisyonlarda en düşük büyütmede X-ışını görüntüsünü kullanarak bir numunenin boyutunu ölçer. Ardından, numuneyi tamamen görüş alanının içinde tutmak için optimum büyütmeyi ayarlar. Otomatik ayar değerleri operatör tarafından numuneler üzerine atanabilir.

 

ÖZELLİKLER

X-ray source 20-100 kV, 10 W, < 5 µm spot size @ 4 W
X-ray detector 3Mp (1944×1536 pixels) active pixel CMOS flat panel
Maximum object size 96 mm diameter, 120 mm height
Reconstruction GPU-accelerated FDK reconstruction as standard
Optional stages micro-positioning, cooling, heating, compression/tension (more)
Radiation safety <1 µSv/h at 10cm from the instrument surface

 

Ürün ile ilgili broşür, poster ve PDF dosyalarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

olculer

SkyScan 1275