InAlyzer – Deney hayvanı – Kemik Dansitometresi

 

Laboratuvar hayvanları için DXA (Çift Enerjili X-ışını Absorbsiyometrisi) Vücut Kompozisyon Analiz Cihazı.

InAlyzer’, canlı laboratuvar hayvanlarının Kemik Mineral Yoğunluğu ve Vücut Kompozisyonunu (BMC, FAT, LEAN) basit anestezi ile diseksiyon olmadan 0.001g biriminde uygulama ile analiz edebilir haldeyken analizini sağlar. Zaman, iş gücü ve maliyeti açısından hesaplandığında kısa zamanda amorti edebilen verimli bir cihazıdr. Canlı laboratuvar hayvanlarının her birinin hızlı ve uzun süreli  değerlendirilmesini mümkün kılmaktadır.

InAlyzer’, canlı laboratuvar hayvanlarının Kemik Mineral Yoğunluğu ve Vücut Kompozisyonunu (BMC, FAT, LEAN) basit anestezi ile diseksiyon olmadan 0.001g biriminde analiz edebilir haldeyken analizini sağlar. Zaman, iş gücü ve maliyeti açısından hesaplandığında kısa zamanda amorti edebilen verimli bir cihazıdr. Canlı laboratuvar hayvanlarının her birinin hızlı ve uzun süreli  değerlendirilmesini mümkün kılmaktadır.

‘InAlyzer’ Tam korumalı yapısıyla, Xray radyasyonu dışarıya vermeden çalışanın Xray’e maruz kalmasını engeller”InAlyzer”, klinik öncesi aşamadaki etkinliği, doğruluğu ve başarılı kalifikasyonu onayladır.

BMD ve BMC analizinde.  Fare, lemming ve sıçan (ağırlık 10 ~ 50g) gibi küçük hayvanlardan köpek, kedi, tavşan ve kobay olarak orta boy hayvanlara kadar geniş bir tarama alanına sahiptir.  FOV seçeneği (Küçük boy: 140mm x 210mm, Büyük boy: 210mm x 315mm)

% 1 Ölçüm Hatası aralığı(Hassasiyet Hatası ve Doğruluk Hatası <% 1, Standart Kemik: statik durum)

Laboratuar hayvanının seri BMD/BMC analizi  (Fare, Sıçan, vb.) Gün, hafta ve ay boyunca seri değerlendirilmesi basit bir anestezi ile diseksiyon yapmadan mümkündür.

Yüksek ve doğru çözünürlüğe sahip lineer dedektörlü (54um) 5.0LP / mm’ye (3.5LP / mm DR’den üstün) kadar yüksek çözünürlüklü analiz sunar,

Sadece basit Anestezi ile BMD ve Vücut Kompozisyonu (BMC, FAT, LEAN) 30 saniye içinde ağır iş gerektiren diseksiyon olmadan InAlyzer’den elde edilebilir.

Genel olarak kimyasal analizler 1 saate kadar (homojenizasyon, kazıma, temizleme, ağırlık ölçümü, kurutma, kimyasal ekstraksiyon, ek ağırlık ölçümü vb.) Ve kimyasal ekstraksiyonun kurutulması veya küllenmesi birkaç gün sürer. Oysa InAlyzer, kemik ve dokuları analiz etmek için sadece 30 saniye alır.

Hayvanları Kurtarır, Her bir seri çalışmada, laboratuvar hayvanlarının diseksiyonu yapılmadan, yılda 500 ~ 1000 hayvanı kurtarabilir.

ÖZELLİKLERİ 

X-Ray Sistemi   DXA (Dual Energy X-ray Absorptiometry)

Tarama tekniği   Fan Beam

Tarama şekli    Tüm vücüt, Küçük hayvan

Tarama süresi  25 Sec.

Ölçümlendirme parametreleri  Vücut bileşenleri (Fat/ Lean/ BMC/ BMD / FAT%)

Hassasiyet & Doğruluk   1% (CV)

Yerleştirme  merkezi tercih edilir, Tarama alanı içinde

Görüntüleme alanı ( FOV )    S boy,  210 mm X 315 mm,   L boy,  140 mm X 210 mm

Pixel ölçüsü  108 x 108 um

İşletim sistemi   Windows 7/ 8/ 10 (32bit, 64bit)

Ekran  1280 x 768 (1920 x 1080)

Ölçüler  740(W) x 430(D) x 717(H )mm

Ağırlık   115 kg

Güç Tüketimi   90 ~ 264 VAC

Çalışma Sıcaklığı   10 ~ 35 ℃